Kol už lango vasara lepina šiltu oru, apie namų šildymą ir kurą nė negalvojame. Bet žiema, šalčiai ir nemalonūs orai turi savybę kasmet sugrįžti. Tačiau ir šaltasis sezonas gali nevarginti ir būti pakankamai malonus, jei pasinaudosime lietuvių liaudies išmintimi ir užuot laukę žiemos, roges imsime ruošti vasarą. Tai reiškia, kad namų šildymu derėtų pasirūpinti iš anksto. Šiais laikais siūloma neviena kuro rūšis įvairių tipų katilams. Kuras skiriasi savo kaina, kaitrumu, paruošimo būdu ir kitomis savybėmis. Tad kol kas galime pagalvoti, kokį kurą naudingiausia pasirinkti.
Tiems, kurie šildosi namus dujomis ar elektra, pasirinkimų nėra daug. Tačiau besikūrenantieji kietojo kuro katilais turi apie ką pamąstyti. Nors kūrenti akmens anglimi nėra brangu, tačiau tai nėra aplinkai draugiška kuro rūšis. Be to, degant anglims susidaro daug pelenų ir su anglimis daug „nešvaraus“ darbo. Šildytis malkomis kur kas ekologiškiau, bet tas kas tai daro, jau žino, kaip sunku jas paruošti žiemai, kad malkų ruošimo darbai nepigiai kainuoja ir nelengva rasti norinčių šį darbą atlikti. Puikiu malkų pakaitalu gali būti medžio briketai. Todėl, turintieji kietojo kuro katilą, turėtų išbandyti šią kuro rūšį.
Šildymo medžio briketais privalumai:
- Medžio briketai laikomi ekologišku, aplinkai draugišku kuru. Jie gaminami iš pjuvenų ir kitų medžio atliekų, todėl jiems pagaminti nekertama daugiau medžių.
- Jie savo sudėtyje turi mažai drėgmės, todėl pasižymi didesne išskiriama kaitra nei malkos. Daugiau informacijos apie kuro kaloringumą galite rasti internete.
- Medžio briketus patogu sandėliuoti, jų nereikia džiovinti ar kitaip ruošti šildymo sezonui.
- Degant medžio briketams susidaro mažai pelenų.
- Medžio briketais galima kūrenti ne tik kietojo kuro katilus, bet ir židinius bei krosneles. Tam labai patogu įsigyti kelias nedideles briketų pakuotes.
Taigi, drąsiai galima teigti, kad nėra blogo oro, nes yra gero kuro. Pasirinkus tinkamiausią jo rūšį, šildymo sezonas nevargins, o maloni namų šiluma visada kvies sugrįžti į jaukius namus.