Kokiomis priemonės valyti vaikams prieinamus paviršius?

Visi žinome, kokia svarbi yra vaikų sveikata, ir stengiamės ja rūpintis. Ruošiame sveiką maistą, atkreipiame dėmesį į kosmetiką ar skalbimo miltelius, kurie gali alergizuoti mažą vaiką. Tačiau nedaugelis iš mūsų žino, kad grėsmę vaiko sveikatai gali kelti ir namuose naudojamos valymo priemonės.

Dėmių valikliuose, valymo skysčiuose ir blizgikliuose yra daug kenksmingų cheminių junginių. Net ne dėl to, kad spalvingi skysčiai ar įdomūs buteliukai gali patraukti vaiko, kuriam gali būti smalsu paragauti, kas yra viduje, dėmesį. Pakanka, kad vaikas kasdien būtų šalia daiktų, kuriems valyti naudojame kenksmingus ploviklius, kad pakenktume jo sveikatai. Problema ta, kad plovikliai ir valymo priemonės gali būti pavojingi ne tik tiesiogiai su jais susidūrus, bet ir po to. Daugelį cheminių medžiagų sunku visiškai nuplauti nuo indų, drabužių, baldų paviršiaus, o tokių produktų dalelės gali patekti į kraują. Ypač pavojingos purškiamuose purškaluose esančios cheminės medžiagos. Po valymo jie kurį laiką išlieka ore, nusėda ant odos ir kvėpuojant patenka į organizmą.

Astma, alergija, vėžys ar vaikų apsigimimai – tai ligos, kurias, Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimų duomenimis, gali sukelti namuose naudojami kenksmingos valymo priemonės. Dėl to kaltos toksiškos cheminės medžiagos, esančios produktų sudedamosiose dalyse.

Pavojingos valymo priemonių sudedamosios dalys:

Triksolatas – cheminis junginys, kurio yra daugumoje indų plovimo skysčių ir dantų pastų.

Fosfatai, chloro cheminės medžiagos ir alergizuojančios kvapiosios medžiagos – jų rasite daugumoje įprastų ploviklių. Gali pasireikšti tokie nepageidaujami poveikiai kaip odos sudirginimas, išsausėjimas ir skilinėjimas, lėtinės inkstų ligos, kepenų pažeidimai ir galiausiai net vėžys.

Kaip palaikyti švarą namuose ir nekelti pavojaus vaiko sveikatai?

Niekas negali izoliuoti vaiko nuo kasdienių daiktų, todėl verta apsvarstyti, kokias priemones pasirinksite namuose esančių paviršių valymui.

Pakeiskite turimas skalbimo priemones ekologiškesnėmis. Atidžiai žiūrėkite į perkamų produktų pakuotes – Europos ekologiniu ženklu ar kitu specialiu simboliu bus pažymėti tie produktai, kurie yra mažiau kenksmingi aplinkai ir jūsų sveikatai.  Atkreipkime į juos dėmesį, nes kartais produktų etiketėse nenurodomi tikslūs juose esančių cheminių junginių pavadinimai – jų pavadinimai gali būti pakeisti bendromis sąvokomis, pavyzdžiui, “dažikliai” arba “kvapiosios medžiagos”

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *