Kokie yra šilumos siurblių tipai ir kaip žinoti kurį reikia rinktis?

Jaukumas, komfortas ir šiluma. Kas apie tai nesvajoja, ypač žiemą, kai šalta? Šiuolaikiniame pasaulyje esame pripratę prie patogumų ir net sunku įsivaizduoti, kaip gyveno žmonės, kai namuose nebuvo visų technologijų, kurios šiandien supa mus. Tai ypač pasakytina apie šildymą.

Mes jau toli nuo tų laikų, kai žmonės namus šildydavo tik ugnies pagalba. Šiandien mes aktyviai išnaudojame visus gamtos išteklius, kad apsirūpintume ne tik maistu, bet ir šiluma – patogia šiluma.

Idėja gauti šiluminę energiją tiesiogine prasme iš oro nėra nauja. Šilumos siurblys, įrenginys, leidžiantis išspręsti šią problemą, ne tik egzistuoja, bet sėkmingai naudojamas praktiškai jau daugiau nei 30 metų.

Kaip veikia šilumos siurblys

Jeigu jums įdomu kas yra šilumos siurblys ir kaip jis veikia, tuomet čia geriausiai tiks palyginimas su šaldytuvu. Tik veikia visiškai priešingai: jei šaldytuvas viduje sukuria šaltį, o į lauką išskiria šilumos perteklių, tai šilumos siurblys daro priešingai – perduoda aplinkos šilumą į namus, išleisdamas šaltį lauke.

Tik šilumos siurblys yra labiau pakopinis šilumos transformatorius. Jis paima žemos kokybės šilumą iš mažiau šildomo objekto aplinkos ir perduoda ją karštesniam pavyzdžiui, pastato šildymo sistemai, padidindamas pastarojo temperatūrą.

Pažiūrėkime, kokių tipų šilumos siurbliai egzistuoja, kuo jie skiriasi ?

Pagal šią schemą šiluma generuojama iš oro ir šildo vandenį. Bet toks įrengimas bus aktualus ten, kur oro temperatūra ne žemesnė kaip 15 laipsnių Celsijaus. Jei temperatūra yra per šalta, tai turės įtakos siurblio galiai, tiksliau, jos sumažinimui.

  • Šilumos siurblys vanduo – vanduo

Toks siurblys montuojamas, jei šalia yra rezervuaras, kuriame yra kolektorius.

  • Šilumos siurblys: dirvožemis – vanduo

Tokio siurblio įrengimo schema taip pat naudojama ten, kur dirvožemis ištisus metus išlaikys maždaug vienodą temperatūrą.

Kad žinoti kurį siurblį rinktis, reikia:

  • Nustatyti šilumos siurblio tipą.
  • Nustatyti papildomas savybes ir funkcijas, kurias turi turėti šilumos siurblys.
  • Nustatyti šilumos siurblio galią.
  • Pasirinkti šilumos siurblio modelį.
  • Nuspręsti dėl šilumos siurblio schemos.
  • Nustatyti užduotis, kurias atliks šilumos siurblys.

O visa tai geriausiai gali padėti nustatyti profesionalūs šios srities speecialistai.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *